Drukuj lepszej jakości zdjęcia

0
416

Często są to proste rzeczy, które psują obraz. Korzystając z prostych technik i odrobiny staranności, możesz łatwo dać obrazom uwagę, która przyniesie im sprawiedliwość. Materiały użyte do wydrukowania zdjęć odgrywają istotną rolę w jakości gotowego wydruku.

Drukarka: Kupując drukarkę, pomyśl o materiałach, których będziesz używać. Jeśli zamierzasz drukować zdjęcia w dużym formacie, kup drukarkę obsługującą rolki papieru fotograficznego. Te drukarki są zwykle droższe, ale przy zakupie papieru można uzyskać duże oszczędności.

Papier: papier fotograficzny ma wiele różnych rozmiarów i faktur. Testowanie kilku różnych papierów różnych producentów w celu sprawdzenia, który z nich jest odpowiedni, nie szkodzi.

Atrament: przy zakupie atramentów do drukarki zdecydowanie zalecamy kupowanie u producentów drukarek. Atramenty innych firm zapewniają ogromne oszczędności, ale mogą nie nadawać się do Twojej drukarki.

Przy zakupie drukarki, papieru fotograficznego lub atramentów zaleca się planowanie z dużym wyprzedzeniem. Jeśli zamierzasz wydrukować tylko niewielką liczbę zdjęć, lepiej skorzystać z lokalnego laboratorium fotograficznego. Jeśli planujesz sprzedać dużą liczbę obrazów, Twoja drukarka będzie bardzo cenna. Posiadanie własnej drukarki zapewni, że możesz przetwarzać zamówienia natychmiast po ich otrzymaniu.

W dzisiejszym świecie oferowanie szybkiej dostawy może być różnicą w sprzedaży. Wydrukowanie zdjęć przy użyciu innej firmy może potrwać tydzień lub dłużej, zanim je odzyskasz. To nie będzie dobre dla twojej firmy.

Prezentacja.

Jeśli jesteś zadowolony z jakości drukarki, musisz teraz rozważyć prezentację. Umieszczenie obrazu w taniej ramce nie zrobi nic dla twoich wydruków. Prezentacja polega na nadaniu obrazom efektu, na jaki naprawdę zasługują. Przed wydrukowaniem zdjęć zacznij myśleć o prezentacji.

Często bardzo skuteczne jest dodanie białej ramki w Photoshopie przed drukowaniem. Jeśli zdecydujesz się przeciwko Photoshopowi, zalecam zamontowanie obrazu przed kadrowaniem.

Po zakończeniu drukowania dopasuj wydruki do ekranu komputera. Jeśli uważasz, że masz problem z ostatecznym wydrukiem, być może trzeba skalibrować komputer. Jest to powszechny problem wielu ludzi drukujących w domu. Większość zaawansowanych programów fotograficznych jest dostarczana z podstawowym programem do kalibracji, który można łatwo wykorzystać do poprawy wyników.

Wskazówki dotyczące drukowania:

Przed wydrukowaniem zdjęć sprawdź dokładnie, czy kolory są idealne i czy na obrazie nie ma żadnych znaków.
Upewnij się, że masz odpowiednie ustawienia jakości w drukarce.
Zawsze używaj najlepszych opcji drukowania dostępnych w drukarce.
Jeśli używasz papieru o dużej gramaturze – ładuj papier po jednym arkuszu. Pozwoli to uniknąć zatykania.
Gdy będziesz zadowolony z drukowania, pozwól wydrukom odpocząć przez 24 godziny, umieść arkusz zwykłego papieru między każdym wydrukiem podczas przechowywania zdjęć.

Inne wskazówki dotyczące drukowania: Większość firm zajmujących się tuszem i papierem twierdzi, że ich produkt wysycha natychmiast – oznacza to, że są suche w dotyku. Jeśli drukujesz własne zdjęcia, przed kadrowaniem należy wykonać kilka ważnych punktów.

1 – pozwól wydrukom odpocząć przez 15 minut po wydrukowaniu.

2 – po 15 minutach umieść arkusz białego papieru na wydruku – użyj standardowego papieru – nie używaj papieru fotograficznego. Papier działa jak gąbka absorbująca gazy wychodzące z procesu drukowania. Pozwól, aby proces ten trwał 24 godziny.

3 – jeśli zwykły papier zostanie zaciśnięty po usunięciu, powtórz proces przez kolejne dwadzieścia cztery godziny. Jeśli nie, obraz jest gotowy do kadrowania.