Już teraz zaplanuj fryzurę na jesień

0
294

Czy jesień to dobry moment na zmianę fryzury? Zazwyczaj mówi się o odświeżeniu fryzury wiosną lub latem a nieco bardziej temat ten blaknie w chłodniejszej części roku. Tymczasem na zmianę fryzury zawsze jest dobry moment! Jesienią sporo uwagi przykuwamy do zakupu cieplejszych ubrań, dlaczego nowej cieplejszej garderoby nie dopełnić nową fryzurą? W niniejszym artykule przedstawiamy jakie fryzury będą modne jesienią i zimą 2021/2022.

Delikatne farbowanie

Jesienią i zimą powinny królować lekkie i niezbyt przekombinowywane fryzury. Nie trzeba mocno farbować włosów by wpisać się w nadchodzące trendy. Wystarczy delikatna koloryzacja. Panie preferujące blond włosy mogą wybrać odcienie srebrno-platynowe oraz kremowe. Natomiast brunetki odnajdą się w odcieniach czekoladowych z ciepłym lekko czerwonawym akcentem.

Modne grzywki i niskie upięcia

Modne pozostaną grzywki, które są już modne od paru sezonów. Szczególnie modnie wygląda długa grzywka znana jako curtain bants. Długa grzywka wygląda bardzo kobieco i pasuje do różnych związani lub upięć. Sprawdzi się także przy kompletnie rozpuszczonych włosach. Przede wszystkim, warto wiedzieć, że grzywki są nieco milej widziane właśnie w okresach jesienno-zimowych niż w wiosenno-letnich, dlatego rozpoczęcie sezonu jesiennego wydaje się bardzo dobrym momentem by nieco śmielej rozważyć fryzurę z grzywkę.

Ponadto, jesienią mile widziana jest fryzura o wymownej nazwie „messy knot” oznaczająca jak najbardziej gęste włosy delikatnie upięte (z pozoru całość wygląda na niedbałe upięcie włosów, ale tak naprawdę spięcie powinno uwydatnić objętość i nadać włosom odpowiedniej tekstury). Warto odnotować, że wszystkie fryzury z niskim upięciem będą jak najbardziej mile widziane jesienią. Do upięć można stosować spinki lub scunchie.

Inspiracja latami 70-tymi

Kolejna modna fryzura to shaggy czyli średniej długości włosy ledwo sięgające do obojczyków, grzywka, duża gęstość, naturalność i nieład. Całość wygląda jak fryzura rodem z lat 70-tych. Obecnie tego typu fryzury bardzo wracają do łask i z pewnością będą pasowały do ciepłych przytulnych jesiennych stylizacji.

Nie czekaj, skontaktuj się ze swoim fryzjerem!

Podsumowując, jesień nachodzi i zdecydowanie nie ma n aoc czekać. Warto umówić się z fryzjerem już teraz (np. wygodnie poprzez kalendarz elektroniczny umożliwiający rejestracje do fryzjera online) i dostosować swój wygląd do jesiennych trendów.